Kā atšķirt labu plēvi no ne tik labas plēves?

Plēves ir ļoti daudz un dažādas. Es nešaubos ka katrai plēvei ir arī katrai savs vislabākais pielietojums, bet ja iet runa par tvaiku izolāciju un mājas būvniecību, tad titulu “tvaika plēve” izpelnās tikai dažas plēves.

Manā uzmanības lokā nonāca divas itkā vienādas plēves- abas ar raksturīgo zilo nokrāsu, abas 0.2mm biezas, abas tiek tirgotas kā tvaika izolācija un abām arī cenas nemaz tik būtiski neatšķiras. Iesākumā tā nemaz nepateiksi, ka viena no tām ir super eco variants (tā teikt uz pārdošanu) un otra ir “priekš sevis” variants.

Ar ko tad šīs polietilēna plēves savā starpā atšķirās Jūs prasīsiet. Atbilde ir pavisam vienkārša- viena no tām ir izgatavota no otrreizējā polietilēna piejaukumiem, savukārt otra tikai no pirmreizējā polietilēna. Pirmreizējā polietilēna kalpošanas laiks var būt virs 50 gadiem, bet otrreizējam polietilēnam tas var būt vien nieka 5-10gadi. Šo faktu ir ļoti grūti konstatēt plēves aprakstā vai pie cenu zīmēm, bet ir viens elementārs paņēmiens kā uz aci konstatēt atšķirību. Otrreizējo polietilēna plēvi nevar uzražot homogēnu- tajā vienmēr būs dažādi piejaukumi, gruži, smilšu graudiņi uc, kas ir diezgan viegli saskatāmi.

No šīs pašas operas ir arī dažādi plastmasas moldingi. Gan jau katrs esam pamanījuši to, ka kādreiz sniegbaltie pvc logu palodžu gala elementi vai to pašu logu eņģu uzlikas palikuši pavisam dzelteni. Tur arī kāds ražotājs vienkārši ir ietaupījis nedaudz naudiņas un neizmantojis pirmreizējo izejvielu.

Šis ieraksts tika publicēts Uncategorized. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s