Apkures apsaite siltumsūknim

Viss sākās kā parasti ar to, ka centos saprast kas man jau ir saimniecībā pieejams un ko vēl attiecīgi jāpiepērk klāt. Šoreiz bija tā, ka vairāku argumentētu viedokļu dēļ nācās pārdomāt saistībā ar ss monobloku, bet maģistrālās 35mm kapara caurules jau bija sapirktas “lētajos” laikos. Bija jāizvēlas- kkā tikt vaļā no manām 35mm caurulēm un sapirkt piemēram 28mm caurules, kas tagad maksā vēl dārgāk nekā es pirku 35mm, vai taisīt visu apsaiti no 35mm. Beigās nosliecos tomēr uz otro variantu- būs viss no 35mm kapara. Tad nu ķēros klāt un izliku savas domas uz papīra. AutoCAD reasējumus ar sākotnējo versiju (pa kreisi) un vienu no galējām versijām (pa labi) apkures sistēmas projektam esmu pievienojis zemāk. Šis tas tajās bildēs trūkst un/vai ir pa daudz, bet nu tas pasākums katram tā pat ir stipri individuāls un nevar paņemt 1:1. Tā teikt- šis tik tā iedvesmai.

Tad kad tiku pie boilera un paša ss, savilku visu apsaiti uz ātro vizualizācijai. Pārbaudīju vai viss strādā “pa sauso” un ka man patīk tas ko es redzu, un tikai tad ķēros klāt pie neatgriezeniskajiem procesiem. Visu apsaiti vilku apkārt boilerim dēļ tā, lai varētu boileri likt maksimāli tuvu sienai tādējādi ietaupot papildus 15-20cm telpas.

Sākot lodēt caurules sapratu, ka 35mm lodēt ar parastajiem mazajiem gāzes baloniņiem nav nekāda aršana. Temperatūra pārāk maza un gala rezultāts sanāk tāds apšaubāms. Nācās iegādāties kārtīgu degli ko pievienot uzreiz pie lielā 50l gāzes balona. Un kā vēlāk izrādījās, ar šo degli var arī veikt tā saucamo karstlodi (brazing) pie temperatūras virs 800 grādiem un ar kapara sakausējuma stieni lodalvas vietā.

Gala foto kkāds tāds

Šis ieraksts tika publicēts Uncategorized. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s