Tvaika plēve un ne visai dumjā ventilācija V1.0

Šajā būvniecības sezonā gribējās beidzot tikt siltajā kontūrā un tāpēc sanāca paralēli ar estrich grīdu stradāt arī pie tvaika plēves iestrādes. Tā kā plānojas uzreiz siltināt bēniņu grīdu, nācās arī ņemties ar ventilācijas cauruļu savikšanu tik tālu, lai netraucētu nosiltināties. Tātad, saskaitīju cik man palikušas 6m colīgās 100mm dēles no vecajiem 170eur/m3 laikiem un secināju ka nedaudz papūloties es varētu mierīgi izbraukt ar krājumiem. Papūlēšanās bija saistīta ar to, ka nācās pārzāģēt 100mm dēles uz pusēm un likt tās ar ~17cm spraugām. Notestēju, ka pieskrūvēta tāda dēle (lata) mierīgi tur manu svaru un pie šādas kombinācijas arī paliku. Ko tik skopuma dēļ neizdarīsi.

Vienam ar to plēvi bija ko pamocīties. 3metru augstumā, vienā rokā turot 6m dēli un otrā rokā 14.5x3m plēvi (ceturtajā rokā skrūvpistoli un piektajā skrūves), visu to padarīšanu iedabūt pareizajās vietās nebija viegli. Nekādi pagaidu plēves stiprinājumi nelīdzēja, jo ja ne uzreiz tad pēc paris minūtēm plēve dēļ sava svara nonāca lejā, izraujot caurumus pagaidu stiprinājumos. Beigās man visvienkāršākā bija metode, kur pirmo latu ierullē plēvē un pie skrūvēšanas to atrullē. Tad ar katru nākamo latojuma rindu plēvi ar latu tik pastum uz priekšu.

Šuves un perimetru vēlāk nolīmēju ar Gerband 586 Tape. Starp citu, arī šo līmlenti griezu uz pusēm, tādējādi man nepilnu 6šu ruļļu vietā vajadzēja iegādaties vien 3gb.

Ventilāciju izvēlējos likt no skārda ventilācijas caurulēm. Cik atceros, tad tas bija pats lētākais un reizē arī man vissimpātiskākais variants. Nepatīk man tās lokanās plastmasas caurules un vietas man arī ir liku likām, tāpēc īsti alternatīvas necentos meklēt. No metāla arī nebaidījos, jo tās caurules tiks iestrādātas biezā siltinājumā.

Māksla 🙂

Kā jau varbūt pamanījāt, bildēs var redzēt ventilācijas vārstus. Radās doma, ka es varētu uztaisīt savu ventilāciju nedaudz gudru un ventilēt tikai tās telpas, kuras ir nepeiciešams ventilēt (pēc co2 vai mitruma vai temperatūras). Lielākā daļa mūsdienu neadekvāti dārgās ventilācijas sistēmas nespēj selektīvi ventilēt atsevišķas zonas un tiek ventilēts vai nu viss vai nekas. Man tas likās nepieņemami- ja istabā neviens nedzīvo, tad neredzu jēgu to ventilēt. Es atkal piesēdos un pakalkulēju savus izejas datus:
*caurules un veidgabali ar piegādi ~200eur
*klusinātāji 5gb 150eur
*steperu motori ~210eur
*vārsti motoriem ~75eur
Tātad kopumā sanāk 350eur dumjā ventilācija vai ~650eur ne visai dumjā ventilācija. Likās ļoti labs dīls un paņēmu pa pilnu programmu.

Vietas, kur caurules ienāk siltajā zonā, es izvēlējos veidot no plastmasas caurulēm, tā pasargājoties no iespējamiem aukstuma tiltiem, kondenstāta veidošanās, rezonanses utt utjp. Starp citu, vates pūtēji pamanīja un augsti novērtēja to, ka visas plēvei caurejošās caurules ir pastiprinātas ar saplāksņa gabalu. Tas man likās labs variants, lai vate neizspiestu līmējuma vietu ap cauruli.

Te vēl kaudze ar piefinišētajām bildēm

Šis ieraksts tika publicēts Uncategorized. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Tvaika plēve un ne visai dumjā ventilācija V1.0

  1. Deniss Fedotovs saka:

    Uzmanīgi ar to vadu stiprināšanu tik pamatīgi – ja kādreiz nāksies kādu vilkt ārā kāda iemesla dēļ, būs traki, īpaši, ja nebūs labas piekļuves. Vienreiz bija vajadzība izvilkt vadu (neatceros vairs iemeslu) aiz reģipša sienas pa nelielu caurumu, izrādījās vads ar savilcējiem kārtīgi piestiprināts vairākās vietās, čakars bija liels.

    Patīk

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s