Siltinam grīdu

Vadoties no potenciālās nulles atzīmes, izspriedu ka 18cm siltinājumam man vajadzētu salīst bez problēmām. Beigās pie šāda biezuma arī paliku. Sarēķināju kopējo tilpumu un ķēros pie putuplasta iepirkšanas. Kopumā sanāca ap 25 kubi eps100 un xps. Kāpēc mix? Tāpēc, ka gribējās pēc iespējas kvalitatīvāk (pareizāk), bet rokas necēlās pirkt tikai xps. Arī kabatas nav tik dziļas kā varbūt gribētos. EPS ir stipri lētāks, bet tam ir viens pamatīgs mīnuss- tas uzsūc mitrumu un, mitram esot, tas zaudē savas siltumizolācijas spējas. Domāju, ka ar akmens šķembu slāni es pietiekami labi nodrošinājos no iespējamā kapilārā mitruma, bet tik un tā negribējās likt EPS tiešā kontaktā ar grunti, pat ja tur starpā ir plēve. Izdomāju zelta vidusceļu- pirmā kārtā, kas manā gadījumā ir 3cm, likšu xps un pārējos 15cm eps.

Tā kā man pamatne ir ar nelieliem akmenīšiem, izdomāju ka likšu plēvi virs xps slāņa nevis zem tā. Negludā virsma un akmenīši noteikti sacaurumotu plēvi un no tās būtu maz jēgas. XPS mitrums netraucē un visam vajadzētu būt ok.

Pēc xps slāņa ielikšanas un bardaka savākšanas viss liekas tik gluds un tīrs, var mierīgi zeķēs turpināt strādāt. Un šeit arī turpināju ar plēves ieklāšanu. Kanalizācijas un gaisa caurules arī aplīmēju. Varēja iztikt bez aplīmēšanas, bet gribējās patrenēties aplīmēt kko pirms tas patiešām būs vajadzīgs (piem., griestu izvadiem).

Sāku piemērīt un līmēt eps putuplastu. Izvēlējos likt 3x5cm, lai vidējā slānī varētu paslēpt iespējamās komunikācijas.

Sapratu, ka putuplasts būs jāgriež daudz un dikti un ka bez papildus palīga neiztikt. Tika iepirkts nedaudz advancēts barošanas bloks un nihroma stieple un jautrība varēja sākties- putuplastu var griezt smuki taisni un bez gružiem.

Barošanas bloks šāds

Ūdens cauruļu paslēpšanai vidējā eps slānī arī tika uzmeistarota portabla iekārta ar to pašu nihroma stiepli

Šāds testa paraudziņš sanāca. Kopumā nedaudz pačakarēties sanāca, bet darbiņš tika padarīts. Nākamreiz gan šāda veida aktivitātēm izvēlētos vai nu biezāku stiepli vai arī stieples vietā ņemtu nihroma plāksni. Diemžēl LV tādas extras nav pieejamas, tās jāsūta.

Ūdens apgādei izvēlējos pexa caurules. Veidoju sadales kolektoru gan siltajam, gan arī aukstajam ūdenim. Siltā ūdens caurules vilku pa īsāko iespējamo ceļu (taisni). Savukārt aukstā ūdens caurules nācās vilkt apkārt, lai netraucētu siltā ūdens trasei.

Šeit arī redzam, ka zem potenciālajām sienām netika likti pēdējie divi slāņi (10cm) putuplasta. Arī pirmais 5cm eps slānis tika tajā vietā aizstāts ar xps, veidojot kopumā 8cm biezu xps slāni. Šādi es centos nodrošināt papildus nestspēju siltinājumam un biezāku slāni estričam, kas balstīs sienu.

Piefinišēts rezultāts ar papildus plēves slāni.

Šis ieraksts tika publicēts Uncategorized. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

3 Responses to Siltinam grīdu

  1. robo3211 saka:

    Sveiks! Vari lūdzu iemest barošanas bloka parametrus? 30V10A?

    Patīk

  2. Atbalsojums: Ūdensapgādes iestrāde grīdas siltinājumā (pielikums ierakstam) | Mājas būvniecības piezīmes

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s