Monier dakstiņš

Jumta seguma izvēles ziņā priekšroka tika dota Monier Zanda Lux betona dakstiņiem. Izlēmu ka price/performance ziņā tas ir pats zelta vidusceļš. Plus vēl kkad sen sen izstādē Māja no Moniera tiku pie personalizēta atlaižu kupona -30% no visa dakstiņu komplekta (arī papildelementiem). Pilns komplekts manam jumtam tika nokoplektēts uz 10 paletēm, svēra nedaudz zem 10 tonnām un izskatījās aptuveni šādi:

Serviss bija augstā līmenī, bet tomēr nelielu vilšanos sagādāja fakts, ka par paletēm tika paprasīts neslikts cipars un atpakaļ tās netiek pieņemtas. Tāda slēptā piemaksa pie kopējā pirkuma.

Protams, neiztika arī bez starpgadījumiem un pārsteigumiem- manipulatora vadītājs izkraujot paletes vienu paleti apdauzīja un pāris dakstiņi bija ar baltiem izsvīdumiem. Abus šos brīnumus atklāju tikai tad kad izpakoju dakstiņus. Ražotājs laipni piedāvājās visus tos dakstiņus aizvietot, bet beigās es tos izmantoju piezāģēšanai un apmainīt nebija vajadzības.

Un tā nu sākās jaunais izaicinājums- sanest 10 tonnas dakstiņus uz jumtu. Tobrīd vēl nezināju uz ko parakstos, kad manipulatora šoferim palūdzu kravu izkraut uz zemes nevis uz jumta. Iedomājos, ka ātrumā un steigā kraujot uzreiz uz jumta es kko izdarīšu ne tā, labāk lēnā garā pats tikšu galā. Tā nu lēnā garā pa trepēm es sanesu augšā kādus 70% un tas nebija viegli vienam. Pēdējā dienā man pieteicās pāris brīvprātīgie palīgi un ļoooti ātri tika sanesti visi pārējie dakstiņi. Kā vēlāk izrādījās, dakstiņu uzcelšana bija arī pats grūtākais un sareģītākais visā jumta ieklāšanas pasākumā.

Dakstiņu izklāšana jau bija tīrākais prieks- visi mani iepriekšējie pūliņi kā pareizs un taisns latojums, pareizi sakrāmētas dakstiņu pakas utt beidzot rezultējās vieglā un patīkamā izklāšanas procesā.Dakstiņu stiprināšanas process, sateknes ieklāšana, putnu barjeras stiprināšanas uc detaļās es neiedziļināšos, jo Monier instrukcijās tas ir aprakstīts diezgan detalizēti.

Te jau 95% dakstiņu jau savās vietās. Nav vēl papildus elementi uzstādīti. Vienā no bildēm jau dzegas dakstiņiem sagatavota vieta.

Un šeit jau gala rezultāts ar kores un dzegas dakstiņiem.

Ieejas jumtiņa mezgls.

Šis ieraksts tika publicēts Uncategorized. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

6 Responses to Monier dakstiņš

 1. Toms Cietvīrs saka:

  Cik izmakssāja jumts?

  Patīk

 2. Toms Cietvīrs saka:

  Ja nav noslēpums!
  Vari lūdzu pastāstīt pa posmiem cik kas izmaksā!
  Pamati-
  Sienas-
  kopnes-
  Jumta segums-

  Esmu iegādājies zemi, un nākamgad, ja covids neizjausk plānus, gribu uzsākt būvniecību (ar savām rokām) cenšo ko rēķināt un gribas zināt cik precīzi vai neprecīzi man izdodas 😀

  Patīk

  • Gertners saka:

   Papēti cītīgāk ierakstus un atradīsi info par pamatiem un sienām. Kopnes un jumta segums kkas ap 3.5keur katrs. Man ir salīdzinoši vienkārš projekts, cenas var ļoti ātri izaugt pat 2x ja pats nestrādāsi vai arī būs sarežģīts projekts.

   Patīk

 3. Toms Cietvīrs saka:

  Par pamatiem un mūri jau vispār izlasīju vecākos rakstos!

  Patīk

 4. Toms Cietvīrs saka:

  Paldies.. Es jau papētīju! Patīk kā esi pacenties sadalīt visu procentos , vieglāk parēķināt kas ko maksā! Man arī ir vienkārša konstrukcija, jumta daļai!

  Mācēsi pateikt cik ilgā laikā uzmūrēji sienas? Cik kubus dienā vidēji varēji izmūrēt gāzbetonu?

  Patīk

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s