Nesošo sienu būvniecības izmaksas

Vēl viena aktīvās būvniecības sezona ir beigusies un man arī viens liels darba posms ir noslēdzies, proti, nesošās sienas ir uzmūrētas.Šeit bilde pirms:

20181013_171512.jpg

Un te pēc (nav gan ļoti labas kvalitātes):

20191002_112246.jpg

Savelkot visus tēriņus kopā, varu teikt, ka šis prieks man izmaksāja aptuveni 4.2kEur jeb 33.5EUR uz katru dzīvojamās platības m2 jeb 26.7EUR uz katru apbūves laukuma m2. Šis cipars ietver sevī visu sākot no cementa javas zem pirmās gāzbetona rindas un līdz pat mūrlatai to ieskaitot. Sīkāku sadalījumu pa grupām esmu apkopojis grafikā zemāk.

price

Zem gāzbetona sadaļas slēpjas pats gāzbetons, viena līmes palete un īrētais lentzāģis gāzbetonam. Tā kā logu pārsedzes un monolītās joslas veidņi (u-bloki) tika tapināti uz vietas, tad to izmaksas arī netieši slēpjas šajā sadaļā. Padaudz gāzbetons palika pāri un tiks izmantot nenesošām iekšsienām, bet atsevišķi šo pārpalikumu neesmu izdalījis.

Nākamo lielāko pozīciju sastāda atlikušie sausie maisījumi- mūrjava zem pirmās gāzbetona rindas un betons-klons pārsedzēm un monolītai joslai. Šeit izvēlējos iet šķietami vienu no dārgākajiem ceļiem- ņemt jau gatavos maisījumus un pašam nemocīties ar trako loģistiku katru atsevišķo komponentu sagādē. Šādi es izvairījos no milzīga bardaka būvlaukumā un nebija jālauza galva par to vai kkas nepietrūks.

Armatūras sadaļa ir aptuvena, jo par ~90% tika izmantota armatūra, kura palika pāri no pamatu būvniecības. Toreiz speciāli pirku armatūru tā, lai nepietiktu visai pamatu un sienu būvniecībai ar domu, ka tās pāris armatūras tad arī piepirkšu klāt.

Tālāk nāk daži saimniecībā noderīgi instrumenti, kā betona maisītājs un elektriskais zāģis gāzbetona zāģēšanai. Tam seko pati mūrlata un vēl pāris collīgās dēles, traktors gāzbetona izkraušanai un citiem sīkiem darbiem, 3cm xps pārsedzēm un monolītai joslai, vītņstieņi, ruberoīds un citi sīkumi.

Šis ieraksts tika publicēts Uncategorized. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s