Lentveida pamatu izmaksas

Nu jau aizgājusī būvniecības sezona sākās ar pamata bedres rakšanu un beidzās ar gatavo pamatu ieziemošanu. Plāni bija daudz grandiozāki, bet nu max saviem spēkiem strādājot pie mājas būvniecības un paralēli strādājot arī savā pamatdarba vietā, šis nu bija arī max ko varēju izdarīt.

Šeit bildes ar gandrīz-PIRMS un PĒC:

img-20180422-wa0011

20181013_171512

Tā kā relatīvi liels darba posms ir noslēdzies, tad nu izdomāju apkopot savas kopējās izmaksas vienā excel failā un ar sadalījumu pa grupām arī padalīties ar jums.

pamati

Kopējās lentveida pamatu izmaksas man sastādīja aptuveni 7.5 kEUR jeb aptuveni 60eur uz katru mājas dzīvojamās platības kvadrātmetru. Šī summa ietver sevī pilnīgi visu- sākot ar melnzemes norakšanu un līdz pat tam, kas redzams bildē augstāk plus vēl 10-15cm šķembu kārtu virs smiltīm, kas gaida savu iestrādes laiku. Manuprāt šī summa ir absalūtais minimums kāds iespējams, lai nezaudējot kvalitāti uztaisītu pēc iespējas lētākus pamatus. Šeit, protams, jāpiemin, ka lielākais ietaupījums bija uz darba spēka rēķina, jo pamatā strādāju viens. Bija arī dažas dienas (veidņu likšana un betona liešana), kad man palīdzēja kāds brīvprātīgais darbinieks.

PS. Projektu uz papīra realizēja Jānis no arhitekt. Pievienoju arī baltajā sarakstā.

Šis ieraksts tika publicēts Uncategorized. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

10 Responses to Lentveida pamatu izmaksas

 1. Andron Mc saka:

  Cik kubikmetri?
  Ar rokām maisiji, kur bumbiera izmaksas?

  Patīk

  • Gertners saka:

   Kopā kādi 27.5 kubi un viss atvests ar sūkni. Paša betona cena, tā atvešanas un sūknēšanas izmaksas slēpjās zem sadaļas “betons”.

   Patīk

   • Andron Mc saka:

    Nu skaidrs. Varēji jau ciparos uzrakstīt.
    Čoms kad aplēja pamatu ārpusi (pa vidu putuplasts) tad es 2 dienās uzmiksēju ~4 kubus. 150l bumbierītis un 2 ķerras. Bet kad viš pateica cik maksā gatavais, labāk pašam, ja ir kāds kas palīdz.

    Patīk

 2. Jōņs saka:

  Paldies par aprēķinu! Tīri salīdzināšanai- man uz ~160 m2 apbūves laukumu sanāca izmaksas nedaudz zem 100EUR/m2. Un tas ir ieskaitot pilnu servisu- mērnieks ar būvasu nospraušanu, brigāde, veidņi, transports, materiāli, rakšanas darbi utt. Pašam vajadzēja tikai iedot plānu un parādīt, kur, ko, kā- pārējo brigāde paši saorganizēja un 2 nedēļās viss bija gatavs.

  Publicējis 1 person

  • Gertners saka:

   Uz apbūves laukumu man sanāk tieši puse no tavas cenas- 50 EUR/m2

   Patīk

   • Jōņs saka:

    Vai esi rēķinājis, cik Tev izmaksā Tavs ieguldītais laiks? Respektīvi – cik esi ieekonomējis uz darba spēka izmaksām, un cik Tu pats sev izmaksātu, ja maksātu sev algu? Anyway, visu cieņu Tavai apņēmībai! Man jau no paša sākuma bija skaidrs, ka ne fiziski, ne kvalitatīvi, ne laika ziņā nevarēšu šo pavilkt, tāpēc uzticēju brigādei, kas to dara diendienā… Domāju, ka visās trijās pozīcijās esmu vinnējis. Bet katram sava pieeja, un viena pareiza atbilde visiem gadījumiem tāpat nebūs.

    Patīk

   • Gertners saka:

    Ja var atļauties samaksāt brigādei un tikt pie rezultāta ātrāk- kāpēc gan nē. Bet tā kā es pagaidām iztieku ar savu naudu, tad man nebūtu uz sitienu nedz tie 7.5kEur ko samaksāt par materiāliem un kur nu vēl papildus n-tie kEur ko samaksāt par 2 nedēļu darbu.

    Patīk

 3. Ivars saka:

  Nu jā.. patīkams cipars Tev sanācis beigās pamatiem. Par uzņemšanos pašam veidņot un atveidņot vien esi pelnījis daudz plusiņus. Es skatījos tavas projekta skices vecajos ierakstos, bet tur nemanīju tādas kolonas pie ieejas.

  Publicējis 1 person

  • Gertners saka:

   Vecajā ierakstā pie rasējuma var redzēt 2vas mazas kolonas, kaut gan tā arī nav pati pēdējā versija. Tās fasādes bildes tur ir no interneta paņemtas vizuālajam priekšstatam, realitātē būs papildus jumtiņš virs ieejas.

   Patīk

 4. Mārtiņš saka:

  Sveiks,
  Veiksmi turpmākajā būvniecībā.
  Padalos ar savu veikumu 🙂
  https://sapnumaja.home.blog/

  Patīk

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s