Armatūra-veidņi-betons

Ja iet runa par pamatu betonēšanu, tad visiem ir skaidrs, kas jādara- jāsaliek veidņi, jāsamet armatūra un jāpielej tas viss ar betonu. Es izvēlējos iet nedaudz citu ceļu- sākumā salikt armatūru un tikai tad sūtīt veidņus. Šādi var bez stresa sakrāmēt armatūru un ietaupīt laiku uz veidņu īri.

Lai atvieglotu sev dzīvi, uz pamatu pēdas atzīmēju veidņu atrašanās vietu.

IMG-20180708-WA0000

Tad atstutēju 6m metināto sietu pret iebetonēto U armatūru, sakabināju āķīšus un ievietoju otro 6m sietu. Metinātam sietam ir tāds bonuss, ka tas stāv perfekti leņķos un neļodzās kā sasiets siets.

 

Ārējie stūri tika sasieti kopā ar iepriekš saliektu armatūru tā, lai ārējā mala sasienās kopā ar iekšējo. Vēlāk šo stūri pastiprināju ar papildus vertikālo armatūru un pārdesmit cilpiņām katrā pusē.

Daži stūri bija pārāk tuvu viens otram, tāpēc nācās nedaudz paliekt armatūru uz vietas. Šeit redzams sākuma posms,  kur ārējā mala sasienās ar iekšējo un tad atkal ar ārējo.

20180711_212925

Un te jau bildes ar 90% pārējo armatūru šim stūrim.

Tika pasūtīti veidņi pamatiem. Es izvēlējos plastmasas veidņus, jo tiem vajadzētu būt vieglākiem par alumīnija vai dzelzs veidņiem.

Sapildīts betons izskatās aptuveni šādi. Vietā, kur sāka/beidza pildīt, diezgan daudz betons pārlija pāri. Šīs vietas uzreiz ar ūdeni tika noskalotas.

Atveidņošanas un veidņošanas process aizņēma 2x vairāk laika nekā biju iztēlojies. Šeit arī lieti noderēja iekrātās armatūras likšanas dienas.

Šis ieraksts tika publicēts Uncategorized. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

8 Responses to Armatūra-veidņi-betons

 1. Ernests saka:

  Tīrs un vizuāli pievilcīgs posts sanācis 🙂
  Jautājums par 6mm armatūru – tas tev pēc projekta bija šādos izmēros vai paša improvizācija par tēmu. Prasu jo parasti neviens konstruktors pamatos ar tik maziem diametriem neķēpājas un uzreiz nozīmē sākot ar 10mm armatūru.

  Publicējis 1 person

 2. Mārtiņš saka:

  Kā tev šie veidņii, vai bija viegli darboties, labs nomas cipars?

  Patīk

  • Gertners saka:

   Neesmu nekad ar citiem veidņiem darbojies, tāpēc grūti komentēt. Palietoti gan tie veidņi ir, bet kopumā bija ok. Cena pirms 2g bija 3.2eur/kvm, pirms pus gada bija 3.5eur un nu jau es ņēmu pa 4eur/kvm plus vēl nodoklītis un atvešana/aizvešana. Transports jāorganizē pašam. Laiks spieda un vajadzēja 1h laikā atrast, kas aizvedīs atpakaļ un tāpēc par aizvešanu vien nācās šķirties no 90eur.

   Patīk

 3. Ivars saka:

  Pamaz bilžu ar galarezultātu, bet tiešām izskatās ļoti rūpīgi un smuki.
  Ar sālsskābi arī tīriji, vai pietika ar ūdeni un āmuru?

  Patīk

 4. Toms saka:

  Kur īrēji Plastmasas veidņus?

  Patīk

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s