Pamatu pēda

Pamatu pēdu centos veidot pēc iespējas vienkāršāku un racionālāku, lai būtu jāpieliek pēc iespējas mazāk pūliņu. Sāku ar to, ka pie rusvi sagādāju 12mm saplākšņa atgriezumus. Kopā ar atvešanu sanāca šķirties no 140eur. Atgriezumus ņēmu pēc iespējas garākus (3.35m), šādā veidā horizontālo līmeni vajag piedzīt tikai ik pa ~3m un vēlāk saplāksni otrreiz izmantot saimniecībā.

Zinot saplākšņa garumu, tika uz pēdas salikti x veselie gabali un viens gabals piezāģēts tā, lai kopējais garums būtu kā plānā vajadzīgs. Šādi pat nemaz nav jāmēra kopējais garums, samet x+1 saplāksni,  saskrūvē tos kopā un pieceļam stāvus/atstutējam pret bedres malu.

Un tā visas malas pēc kārtas. Tālāk jau ar 50×50 brusiņām saskrūvējam visus stūrus kopā.

Un tad ar līstītēm sasien abas malas kopā/izlīmeņo un ieklāj kautkādu plēvi.

Nedaudz mainījās plāns un nācās likt pamatu pēdā metinātu armatūras sietu 60cm platumā. Stūros vienkārši pārlaidu sietu vienu otram pāri ar domu, ka metinātam sietam būs ok.

8.jpg

Tālāk armatūra tika pacelta uz 6/7cm sēnītēm. Uz to brīdi vislabākais cenas piedāvājums sēnītēm bija ok būvmateriāli pie cenukluba.

Armatūras stūri tika papildus sasieti, perpendikulārā armatūra salikta 2x biežāk, U armatūra piestiprināta pie līstītēm un tad jau arī c25/30 betons saliets pamatu pēdā.

img-20180703-wa0004.jpeg

 

Šis ieraksts tika publicēts Uncategorized. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

4 Responses to Pamatu pēda

 1. skrachs saka:

  Cik tev tai pēdai augstums?
  Izskatās baigi zema.

  Savienojošos dēlīšus uzreiz pēc betona ieliešanas vajadzēja ņemt nost un betonu tajā vietā pielīdzināt. Jo no ārpuses tev veidni tur grunts, bet uz iekšpusi vairs neiespiedīsies.
  Tagad tur paliks tizli nelīdzenumi, kas var traucēt pamatu sienas veidnim.

  Patīk

  • Gertners saka:

   Pēdu nooptimizēju uz kādiem 23cm, būs viena stāva gāzbetona māja. Ne jau pēdas biezums šeit spēlē kādu lomu, bet gan armatūra un cik tālu tā darbojas betonā.

   negribēju čakarēties ar aizlijušu torx-u skrūvēšanu vaļā, arī U armatūra būtu pamatīgi izstumdīta. Nākošā dienā ar āmuru atsitu līstes un ar lāpstu pielīdzināju nelīdzenumus- nekas grūts

   Patīk

 2. -is- saka:

  Ar kādu intervàlu liki u-armatūru?

  Patīk

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s