Kā no budžeta klases ķerras izpūst ziloni

Kā jau visiem zināms, tad pašdarbniekam būvniecības process nav iedomājams bez galvenā darba zirga- ķerras. Man tādas nebija, tāpēc steidzos vienu iegādāt. Mani galvenie nosacījumi bija, lai ķerrai būtu viena pumpējama  riepa (ērtāk manevrēt) ar metāla disku un metāla bukses. Viss pārējais likās mazsvarīgs. Tā nu kuršos uzdūros uz ļoti labu akciju- ja nemaldos, tad 25eur.

Sākumā viss likās baigi OK, līdz nepiekrāmēju to ķerru pilnu ar šķembām- rokturi savstarpēji ļodzījās kā tādas sliekas. Vest relatīvi smagas kravas bija ļoti kaitinošs pasākums. Izrādījās, ka būtiski ir arī tas, lai ķerrai būtu sametināti abi rokturi kopā.  Manā gadījumā tā nebija- rokturi savā starpā bija savienoti tikai ar skrūvēm caur plāno ķerras vannu.

Labi, ka ir draugi ar metināmo aparātu, kas šādu trūkumu var novērst samērā ātri. Divi 30x30x3 leņķdzelži ir pilnīgi pietiekami šādam pasākumam:

20180622_205713

Nākamā problēma ķerrai izpeldēja pēc pāris h aktīvas lietošanas. Plānais bleķis, pie kā stiprinās riteņa ass, salocījās- ritenis vairs nav taisns un beržas  pret vannu. Un atkal tas pats leņķdzelzs nāca palīgā un problēmu atrisināja. Šeit man gan nebija pie rokas tik resns urbis asij, tāpēc ķerras ass tika uz ātro pielāgota caurumam. Bildes pirms/pēc:

Ko es ar šo gribēju pateikt? Esam uzmanīgi pērkot sev ķerru (vai kādu citu instrumentu). Ja nav pie rokas attiecīgais aprīkojums, ar kuru izlabot visas radušās nepilnības, tad labāk skatamies uz tiem augstākajiem plauktiem.

 

Šis ieraksts tika publicēts Uncategorized. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

4 Responses to Kā no budžeta klases ķerras izpūst ziloni

  1. Rozā_Sivēns saka:

    Brīnums ka tur vispār bija pie kā metināt… 25eur… ehhh, cilvēki cilvēki….

    Patīk

  2. būvētājs saka:

    Man Depo pirktā pa 65eur izturēja 120m3+ smilšu un 70m3+ škembu transportēšanu – lādējot to pilnu ar kaudzi. Svarīgs ir ķerras slodzes izturības rādītājs – manā gadījumā tie ir 180kg – ķerra kalpo vēl šodien bez papildus upgreidiem…

    Publicējis 1 person

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s