Mājas projekta ideja

Tagad ir tas brīdis, kad ir jāizdomā, ko tad īsti vēlos uz tā zemes gabala. Arhitektam ir dota zaļā gaisma un lēnām viss tuvojās kkam taustāmam.

Dažu gadu laikā manas domas par privātmājas izskatu un plānojumu ir izmainījušās gandrīz par 180 grādiem- no divstāvu ēkas ar četrslīpju jumtu līdz vienstāvu ēkai ar klasisko divslīpju jumtu. Nepatīk man vairs tās ciku-caku mājas ar n-tajām kolonām un/vai daudzslīpju jumtiem. Jo vairāk es iepazīstos ar citu cilvēku pieredzi un argumentētiem viedokļiem, jo vairāk esmu pārliecināts par savu tagadējo izvēli.

Klīstot pa nebeidzamajiem interneta plašumiem, uzdūros uz man simpātisku poļu projektu.

ab

Ko es ar arhitektu izrunāju:

 • mājas dzīvojamā istaba novietota precīzi pret dienvidiem
 • jumtam metāls vai betona dakstiņš (visticamāk ka dakstiņš)
 • sienas gāzbetons (300mm + 150mm vate)
 • pārveidota terase + plašākas terases durvis
 • katlu telpai vienas durvis
 • visticamākais ka bez kamīna
 • guļamistabas nedaudz lielākas (kopējā platība līdz 120 kvm). Dotā platība plānā ir 111kvm
 • doma ir vēl kaut kā izmantot aukstos bēniņus mantām uc sezonas lietām (kā tur nokļūt?)
 • jādomā kaut kas ar nojumi
 • uc

Saimniecības ēka kopā ar pirti plānojās blakus. Tās platība 60 kvm.

Laipni lūgti izteikt savu kritiku!

UPDATE

pievienoju arhitekta izpausmes v2.0

-vēl nedaudz tiks pielabots terases durvju novietojums un vēl daži nieki

3

Šis ieraksts tika publicēts Uncategorized. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

15 Responses to Mājas projekta ideja

 1. Mārtiņš saka:

  Piekrītu par 4stūru māju ar divslīpju jumtu, būs vieglāka un lētāka jumta/pamatu izbūve. Esmu sācis būvēt savu māju un saprotu, ka katrs papildus stūris/kolonna prasa gan naudas, gan laika ieguldījumus.
  Mājas projekts atgādina Līvu grupas LivEko (te links http://www.livasgrupa.lv/produkts/91/18). Iesaku aizbraukt pie viņiem ciemos un apskatīt klātienē vai arī pameklē iekš city24, viena Līvu māja tiek tirgota Babītē.

  Par pašu projektu:
  – Padomā par logiem rietumu pusē
  – Granulu kamīnam vietu var paredzēt pie kurtuves sienas. Neaizņems daudz vietas un ja nepatiks vienmēr varēsi aizvākt
  – Piekrītu, ka durvis no virtuves uz kurtuvi droši vai likvidēt
  – Vējtvera durvis es neliktu, būs plašāka telpa
  – Pārbaudi vai vannas istabas izmēri būs pietiekoši, lai izveidotu sevis iecerēto iekārtojumu

  Patīk

  • Taapat saka:

   – Vējtvera durvis ir jāliek obligāti. Bez priekšnama pat ar dubultajām ārdurvīm ziemā atverot durvis viss siltums no dzīvojamās istabas momentā būs laukā.
   – Ar ko plānots kurināt? Vai padomāts par kurināmā ērtu piegādāšanu un iespējams arī uzglabāšanu katlu telpā? Ja katlu telpa tiek izmantota tikai kā katlu telpa, tad durvīm nav jēgas. Ja tiek izmantota arī kā noliktava produktiem un virtuves ierīcēm, tad der padomāt vai tomēr neatstāt.

   Patīk

   • Ernests saka:

    par siltumu no dzīvojamās istabas momentā ir pieredze vai tikai stereotips?
    telpā kur kurini vienmēr būs siltāk kā pārējā mājā – tātad produktu uzglabāšana garām (ātrāk bojāsies). un ja nav gāze vai ss, tad 100% ka tur būs pelni un putekļi, tātad “pelēkā telpa”

    Patīk

   • Taapat saka:

    Nezinu kādēļ nevaru atbildēt tieši uz Ernesta komentāru :(.

    Par priekšnamu pieredze no čoma. Man mājās ir priekšnams un es to pat nebiju sevišķi piefiksējis. Viņš pēc pāris ziemām ieejas terasi pārbūvēja par slēgtu priekšnamu jo apnika vēdināt dzīvojamo telpu.

    Tādēļ jautāju, ar ko plānots kurināt. Ja gadījumā siltumsūknis, tad sevišķi siltāk tur nevajadzētu būt.

    Patīk

   • Gertners saka:

    domāju granulu apkuri! Kaut kā tie ss nav pietiekamas uzticības. Kaut gan tagad jau arī gaiss-ūdens ss esot ļoooooti ekonomiski siltajām grīdām. Ūdens-ūdens ss laikam tomēr nē. Par ss ļoti maza neitrālu cilvēku pieredze.
    Kāda Ernestam (un citiem?) būtu izvēle no gaiss-ūdens ss vai granulas?

    Patīk

   • Taapat saka:

    Ja domā par granulām, tad ideāli būtu ja tu varētu katlu telpā iestumt vismaz vienu veselu paleti ar granulām. Trepes un tagadējai plānojums to neļauj. Dabūsi nēsāt tos maisus ar rokām, kas protams nedaudz uzlabo fizisko formu, bet var ar laiku apnikt.

    Patīk

 2. buvejamkopa saka:

  Varbūt kamīnu projektā saglabāt, bet pārcelt pie tās sienas, aiz kuras plānojās katla telpa un abus pieslēgt vienam dūmvadam? Vai vienkārši atstāt izvadu, kur nākotnē, ja parādās vēlme var pieslēgt kādu krāsniņu apokalipses situācijām. Arī no dīvāna varēs redzēt, kā krāsniņa kurās. Sanāktu divi meža lopi ar vienu šāvienu.
  Kaut kad vienā no forumiem bija diskusija par to, vai vienam dūmvadam drīkst pieslēgt divas iekārtas. Secinājumus neatceros, bet gan jau kāds gudrāks šo varēs nokomentēt. Īsāk sakot – ideja izpētei. 😉
  Jāatzīst, ka es arī skatos šāda tipa māju virzienā. Varbūt jau esi redzējis, bet ir šādas mājas projekta versija, kurā jumta slīpums ir krietni mazāks un jumts ir pārlaists pāri terases daļai un atbalstīts uz diviem koka balstiem terases galā. Pagūglē “Projekts PM-7”

  Publicējis 1 person

 3. Ernests saka:

  1. kā jau rakstīju, bet lai arī citi piefiksē – divslīpu jumtu virs viesistabas nav uz kā nobalstīt, tātad būs jādomā par metāla pasijām vai kolonnām uz kā balstīt jumta krēslu. protams ja liek kopnes, tad nav problēma – uzliek trīsstūri un viss.

  2. 3telpā skursteni liktu nevis augšēja kreisa bet augšēja laba pusē – blakus nesošajai sienai. Šādi var pat izvilkt ka abi skurseni majai ir uz vienas ass (vieglāk apkopt) bet galvenais pluss šādam variantam – var izbūvēt sākumā 3 un 4 telpu bez starpsienas un pēc tam to izveidot pēc fakta tik lielu cik tiešām vajag.

  3. ieejas mezgls ar padziļinājumu tāds samocīts – es tur būvētu taisni ar pārkari virs ieejas neliela jumtiņa uz stabiem veidā. šādi iegūsi gan daudz vienkāršākus mezglus gan papildus m2 vējtverim. akcentu mierigi panaksi vainu ka vizualizacija ar flizem vai to pašu jumtiņu

  P.S. A kam tev somu mājas Classic sērija nepatīk? Tur nopulētas optimālās platības “līdz pēdējam”. Piemēram ņem šo http://www.somumaja.lv/lv/projekti/Classic/10 atmet garāžu, ārsienas pārtaisi par mūra un būs tev tava gribētā komplektācija.

  Patīk

 4. Ernests saka:

  jaunā bilde ir spoguļattēls oriģinālam ar visām uzskaitītām problēmām.
  Papildus pievienojās šaura koka terase – 2-2,5m plata terase nav ērta lietošanā
  Master bedroom nav vietas drēbju skapim – pa visu māju ir 2 vējtverī ikdienai un 2 maziņi bērniem, vecākiem drēbes nav kur turēt.
  Virtuves flīžu grīda līdz pusei loga – sanāk ka galdu pie loga nenoliksi (puse uz flīzēm puse un koka grīdas) – logi jābīda vairām prom uz sāniem.
  Virtuves iekārtojums nav pēc trīsstūra principa – glabā, mazgā, gatavo…

  P.S. Kas tev daras ar zemes gabalu – vai 14m gara māja ir maksimums ko var ielikt? Dēļ tā ka tev māja ir 10m plata, sanāk problēmas ar “mājas tukšo vidu”

  Patīk

 5. Gertners saka:

  pēc debesspusēm ir pareizi pēdējais plāns. Sākumā negribēju visiem prātu jaukt ar spoguļattēlu.
  Pēdējās izmaiņas- plata terase un izeja uz terasi būs tomēr dienvidu pusē (virtuvei labā pusē). Vēl viss ir tapšanas stadijā!

  Patīk

 6. malvism saka:

  Par dakstiņiem man ir plastikāta / smilšu, liku jau 10+ gadi atpakaļ. Izskatās ka īstie, bet 2x vieglāki un no 3 stāvā jumta krītot neplīst.

  Labākā ēka ir šķūnis, tā kā esi uz pareizā ceļa 😉

  Es neliktu terasi plāna vispār. Kad man nomerija māju un uztaisīja no 300kv.m uz 400 ar terasēm, lieveniem utt… Par to visu jāmaksā lieka nauda, ottreiz labāk uztaisu vnk fibo bloki un dēļi bez pamatiem. Ja kas, tad tā ir izjaucama un viss. Un neteces arī gar sienu un terasi ūdens u.c. Problēmas

  Publicējis 1 person

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s