Elektroapgādes projekts

1Saņemot no ST tehniskos noteikumus elektrības pieslēgumam, sāku aktīvi meklēt elektroapgādes projektētāju. Pēc vairāku neadekvāti augstu piedāvājumu saņemšanas, uzdūros uz sia Doma-būve un Ralfu (28603340). Cilvēki tiešām atsaucīgi un pretīmnākoši- noteikti iesakāms kantoris. Viņi ne tikai raksta tos projektu, bet arī cenšas vinnēt ST izsludinātajā konkursā par reālo izbūvi- līdz ar to viņi ļoti labi pārzin to virtuvi.

Kas šajā visā ir visinteresantākais? Tas, ka kārtējo reizi noderēja citu cilvēku pārdomas jeb blogos rakstītā pieredze ar ST. Tad nu par visu pēc kārtas. Steidzoties un neiedziļinoties nosūtīju ST pieprasījumu jaunam pieslēgumam. Atbildē saņēmu kopējo tāmi- mana izmaksu daļa ir 2136eur. No šīs summas 1764eur jeb 83% ir par 140m kabeļa līniju.   Blogos uzzināju to, ka ir iespējams arī uzstādīt sadalni nevis tieši pie mana z/g, bet arī 100m gara servitūta ceļa sākumā (pie lielā ceļa). No projektētāja sapratu ka šāda mahinācija var arī neiet cauri un ka vajag obligādi piekrišanu gan no būvvaldes, gan no ST. Būvvaldē problēmu nebija, tik noteica, ka būs vajadzīgs vēl viens projekts no sadalnes līdz mājai. Šāds vēl viens projekts pie reizes man izmaksāja tik nieka papildus 70eur. ST gan sākumā bija ļoti negribīgi manu ideju atbalstīt, bet nu beigās tomēr piekrita. Pat tehniskie noteikumi nebija jāizņem pa jaunam.

Ko es no tā iegūstu? Tagad ST kabeļa līnija ir samazinājusies no 140m uz 43m un teorētiski manai izmaksu daļai vajadzētu būt 914eur (17%no2136 + 1764*43/140). Pie šī cipara gan jāpierēķina vēl kādi 200eur par kabeli un tā ierakšanu līdz mājai (tur vairs nav nekas astranomisks). Kā realitātē būs- to redzēsim nedaudz vēlāk.

 

Šis ieraksts tika publicēts Uncategorized. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Elektroapgādes projekts

  1. normunds saka:

    Man Doma būve pavasarī izbūvēja pieslēgumu – nekādu iebildumu pret paveiktajiem darbiem nav, vienīgais termiņi tika novilkti līdz pēdējam (daudz objektu vinnēts). Iesaku arī aktīvi sekot līdzi dokumentācijas virzībai ST, piemēram, mans projekts “pazuda” uz 2 nedēļām un virzība atsākās tikai pēc cītīgas zvanīšanās. Pēc tam vismaz 2 x nedēļā piezvanīju, kaut vai tāpat pārprasīt kā veicās.

    Publicējis 1 person

  2. Normunds saka:

    Man SIA Voltmax uztaisīja elektrības projektu jaunam privātmājas pieslēgumam. Ļoti atsaucīgi un pretimnākoši puiši. Iesaku!

    Patīk

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s