Pagaidu nojumes meklējumos

Ik pa laikam man piezogās domas par to, kur tad glabāšu būvmateriālus un šādus tādus instrumentus mājas būvniecības laikā. Pagaidām esmu nonācis līdz trīs idejām- jūras konteiners, izjaucama/saliekama garāža vai līdzīga izmēra koka būda. Katram no tiem ir savi mīnusi un plusi.

Jūras konteiners ir relatīvi dārgs. To cenas svārstās sākot no 600eur par slikti saglabājušos konteineri līdz 1000+eur par ok konteineru. Šādas 2.5+ tonnīgas uzpariktes atvešanai arī ir nepieciešams speciāls transports, kas arī nav bezmaksas pakalojums. Ja šos mīnusus pieciešam, tad ātri un bez lielas piepūles iegūstam aptuveni 6×2.4m aizslēdzamu nojumi uz sava z/g. Pie plusiem ir arī tas, ka pēc būvniecības konteineru var pārdot vai nodot metāllūžņos un daļu iegādes naudas atgūt.

Šad un tad kāds no garāžu kooperatīviem tirgo saliekamās garāžas nojaukšanai. Tas arī varētu būt labs variants nojumei. Cenas garāžām arī nev nekādas mazās, tās arī svārstās ap 600eur. Šeit jāiegulda arī padaudz savs darbs- jādemontē garāža, jāpārved tā un jāmontē. Stiprinājumi/skrūves gan jau ka jāpērk visas jaunas un jādomā kkas par grīdas segumu. Vēl ir paliela iespēja ka kāds no sienu elementiem varētu būt tik sliktā stāvoklī, ka nav iespājams to samontēt atpakaļ. Galu galā, veltot padaudz peronīgā laika, iegūstam pēc platības līdzīgu nojumi kā konteineram.

Kā trešais variants tiek izskatīts no koka uzmeistarota pagaidu būda. Sienas varētu būt no osb vai apšūtas ar dēlīšiem. Šeit darbs būtu jāiegulda visvairāk (domāju kādas 3 dienas), bet rezultāts būtu sasniedzams ar vismazāk iztērētu naudu. Domāju, ka varētu mierīgi iekļauties iekš 300-400eur un rezultāts arī nebūtu tāda laimes spēle kā garāžas gadījumā. Vēl jau var domāt ekstrēmāk un būdas iekšpusē stūrī atdalīt ar sienu kādu 1 kv.metru un ierīkot tualeti, tādējādi nošaujot divus zaķus ar vienu šāvienu. Šai idejai gan ir vairāki trūkumi.

Šis ieraksts tika publicēts Uncategorized. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

5 Responses to Pagaidu nojumes meklējumos

  1. Arturs saka:

    Pēdējais variants ir lētākais un optimālākais, es pats to izmantoju un savu izvēli nenožēloju. Šobrīd ir doma būdiņu pārvietot un nedaudz modificēt, gala rezultātā iegūstot šķūnīti pie mājas. https://buvejotmaju.wordpress.com/2015/12/06/pirmais-jumts/

    Patīk

  2. Kaspars saka:

    Šis izstrādājums meklē saimnieku: https://kirsuparks.files.wordpress.com/2015/10/img_5761.jpg Ar labu auru un dažiem defektiem. Cena -100 EUR no Tava 3šā varianta.

    Patīk

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s